ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5133227
*
nr 513 3227
Spegel
Rokokostil, höjd: 97
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2008
kl 17:43:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 21:36:39
1
100 kr
5/3 22:17:17
2
300 kr
6/3 14:15:35
3
350 kr
9/3 10:02:47
4
400 kr
10/3 06:49:30
3
450 kr
10/3 07:24:06
4
550 kr
10/3 14:52:41
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 513 3227
Spegel
Rokokostil, höjd: 97
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/3 21:36:39 | 1 | 100 kr |
5/3 22:17:17 | 2 | 300 kr |
6/3 14:15:35 | 3 | 350 kr |
9/3 10:02:47 | 4 | 400 kr |
10/3 06:49:30 | 3 | 450 kr |
10/3 07:24:06 | 4 | 550 kr |
10/3 14:52:41 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27